Mängukeskusest

Puka Mängumaa uksed on avatud 2019. aasta veebruarist. Mõte mängumaa loomisest tekkis juba aastaid tagasi. Varem polnud Pukas ühtegi kohta, kus saaks lastega sisetingimustes mängimas käia. Suureks küsimuseks on iga-aastaselt olnud ka see, et kus pidada laste sünnipäevi. Eriti suur probleem on see mõistagi korteri inimestele. Lapsed tahavad ikka kutsuda kõiki oma sõpru, aga kui pole sellist ruumi, et lapsed saaksid ringi joosta ja ennast vabalt tunda, siis on reeglina 2 valikut: kärpida külaliste nimekirja või kasutada mängutoa teenuseid.

Meie tutvusringkonnas on palju peresid, kes on otsustanud oma lapse sünnipäeva pidada just mängumaal. Viimastel aastatel oleme külastanud palju erinevaid, lähilinnades asuvaid mängutubasid, ent mõnest sünnipäevapeost oleme ka pika vahemaa tõttu pidanud loobuma. Mängumaa loomise idee on varasemalt korduvalt esile kerkinud, aga kuni eelmise aastani oli see pigem helesinine unistus, sest sellise koha loomine nõuab lisaks arvestatavale aja-ressurssile ka suurt tugivõrgustikku ja mahukaid finantsinvesteeringuid. Öeldakse, et unistustel on kombeks täituda, nii vist ongi! Ainult, et minu arvates on selle ütluse üheks oluliseks eeltingimuseks see, et alustuseks tuleb oma mugavustsoonist välja astuda. Mõeldud, tehtud – otsustasin, et teen selle asja ära.

Kui ma oma otsusest teistele rääkisin, sain selle kohta erinevaid arvamusi. Toetajaid oli palju, aga ka kriitikat jagus ja seda eelkõige selle kohta, et vaevalt selline mängumaa ennast nii väikeses kohas ära tasub. Mõistan, et sellist laadi äriga rikkaks ei saa ja see polegi olnud selle projekti prioriteediks, aga kui mu ettevõtmine kohalikele inimestele korda läheb ja nad oma lapsi siia jätkuvalt mängima toovad, siis majandab mängumaa ennast ära ja saame ühiselt panustada piirkonna arengusse.

Mängumaa on eelkõige mõeldud 3-13 aastastele, aga tegevust jagub kõigile ja vanusepiirangut me kehtestanud pole. Väikeste laste lemmikuteks on ronimislinnak, pallimeri ja batuut. Suuremad mängivad meelsasti piljardit, õhuhokit ja playstationit. Mängukeskus sobib ideaalselt sünnipäevade pidamiseks, lasteaedade lõpupidude tähistamiseks, klassiõhtuteks ja teisteks koosviibimisteks.

Minu erilised tänud kuuluvad:

Ukker Ehituse OÜ, Otepää Vallavalitsus, Valgamaa Partnerluskogus, Keiti, Kaire, Lauri, Inger, MTÜ Puka Kogukond

Tänan siiralt kõiki, kes aitasid kaasa mängumaa valmimisele ja uskusid, et sellest tuleb üks vahva mängumaa.